Web Servislerimiz


 KRİPTO HABER


ICO TÜRKİYE LİSTELEME


admin@kriptoparahaber.com

×

Etiketlenen üyelerin listesi

Anket: Hangi Türk Kripto Para Borsasını Tercih Ediyorsunuz ?

Uyarı: Bu bir açık Ankettir, bu Anketi bütün Üyelerimiz görebilir ve oy kullanabilirler.

Bu başlık altında daha önce açmış olduğumuz, Türk Bitcoin Borsalarının Listesi ve Komisyon oranlarını sizler için hazırlamıştım. Sektörün ilerlemesi ile birlikte Türk Kripto Para Borsalarının sayısı ilk zamanlar 3,4 tane mevcut iken, şuan 10 ve üzeri sayıya ülkemiz olarak ulaşmış olduk. https://forum.kriptoparahaber.com/images/konu/turk_kripto_para_borsalari.jpg Tabi ki bu süreçte hizmet verip kapanan veya yeni hizmete girmiş kısa sürede kapanmış borsalarda var. Bugün bu konuda detay

Bu konu 3240 kez görüntülendi 8 yorum aldı ...
Türkiye'de yer Alan Kripto Para Borsaların Tam Listesi ve Detayları 4.32 3240 Reviews

  Konuyu değerlendir: Türkiye'de yer Alan Kripto Para Borsaların Tam Listesi ve Detayları

  5 üzerinden 4.32 | Toplam: 19 kişi oyladı ve 3240 kez incelendi.


 1. #1
  hakanyavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Süper Moderatör
  Kayıt
  27.Temmuz.2017
  Mesajlar
  254
  Yaş
  27
  Konular
  101
  Beğenmiş
  107
  Beğenilmiş
  55
    Blog Yazıları
  7
  @hakanyavuz

  Banka Türkiye'de yer Alan Kripto Para Borsaların Tam Listesi ve Detayları

  Bu başlık altında daha önce açmış olduğumuz, Türk Bitcoin Borsalarının Listesi ve Komisyon oranlarını sizler için hazırlamıştım.
  Sektörün ilerlemesi ile birlikte Türk Kripto Para Borsalarının sayısı ilk zamanlar 3,4 tane mevcut iken, şuan 10 ve üzeri sayıya ülkemiz olarak ulaşmış olduk.  Tabi ki bu süreçte hizmet verip kapanan veya yeni hizmete girmiş kısa sürede kapanmış borsalarda var. Bugün bu konuda detay vereceğimiz borsa ve listeleri tamamen güncel olup, kullanım ve güvenirliği hakkında sizin araştırmanız gerektiğini eklemek isterim.

  Şimdi Sırasıyla bu borsaların listesine ve detaylarına bakalım;
  Not: Hiç bir Borsanın Web Adresini "url" eklerken "REFERANS LİNK" kullanmadım;

  CoinXtr
  Şu an Aktif olarak sektöre yeni giriş yapan Türk Kripto Para Borsalarından biri olan CoinXtr, Bitcoin dışında alternatif altcoin imkanlarını müşterilerine yani Kripto Para kullanıcılarına sunmaktadır.
  Ayrıca; ZiraatBankası, Garanti Bankası, HalkBank, Kuveytturk, finansbank, vakıfbanki, iş bankası ve akbank olmak üzere 8 banka ile çalışmaktadır. Yatırma&çekme komisyonu 0 TL dir.

  Borsa İçerisinde; Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dogecoin ve DashCoin işlemler gerçekleştirebiliyorsunuz.

  Web Adres: coinXtr.com

  BTCTurk
  Şu an aktif olarak hizmet veren ve Türkiye'nin ilk kripto para borsalarından biri olan BTCTürk 6 Şubat 2018 tarihinde BTCTürk'ün yüzde 95’i QNB Finansinvest’in CEO’su Özgür Güneri tarafından satın alındı.

  Borsa içerisinde; Bitcoin, Ethereum ve Ripple için işlemler gerçekleştirebiliyorsunuz.

  Web Adres: BTCTurk.com
  Paribu
  Şu an aktif olarak hizmet veren ve Türkiye de işlem hacmini en çok gerçekleştiği bitcoin borsalarıdan biri. Kripto Para kullanıcıların tercih etmelerinin en büyük sebebi hızlı ve kullanımı kolay olması.

  Borsa içerisinde; Bitcoin için işlemler gerçekleştirebiliyorsunuz. (Yakın zamanda farklı altcoin'lerin ekleneceğini Paribu yönetimi duyurmuştu)

  Web Adres: Paribu.com
  Görsel Anlatım İnceleme: Paribu Türkiye Bitcoin Borsası Komisyon Ücreti ve Kullanımı  Koinim
  Şu an aktif olarak hizmet veren ve Türkiye Kripto Para Borsaların içerisinde ilk 3 arasında yer almaktadır.

  Borsa içerisinde; Bitcoin ve Litecoin için işlemler gerçekleştirebiliyorsunuz.

  Web Adres: Koinim.com
  Koineks
  Şu an aktif olarak hizmet veren ve Türkiye Kripto Para Borsaları arasında Bitcoin dışında 8 tane Altcoini bünyesinde bulunduruyor. Kullanımı ve arayüzü oldukça basit tutulmuş ve alternatif Altcoin imkanı ile müşterilerine yani Kripto Para kullanıcılarına destek oluyor.

  Borsa içerisinde; Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash, Dogecoin, Ripple, Nem, Stellar ve Bitcoin Cash için işlemler gerçekleştirebiliyorsunuz.

  Web Adres: Koineks.com
  Görsel Anlatım İnceleme: Koineks Tecrübem, Bilgi Paylaşımı | Nasıl Kullanılır?  Digilira
  Şu an Aktif olarak Waves Platform bünyesinde hizmet veren Digilira Türk Kripto Para Borsası, alternatif altcoin sayısı ile yakın tarihte hizmete başlamış olduğunu biliyoruz.

  Borsa içerisinde; Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Zcash ve Waves için işlemler gerçekleştirebiliyorsunuz.

  Web Adres: Digilira.com
  Görsel Anlatım İnceleme: Yepyeni Türk Borsası Digilira Teknoloji A.Ş.  VeBitcoin
  Şu an Aktif olarak sektöre yeni giriş yapan VeBitcoin Kripto Para Borsası müşterilerine yani Kripto Para kullanıcılarına 99 Coin İle İşlem İmkanı Türkiye'de İlk ve Tek Olarak duyuru yaptıklarını biliyoruz.

  Borsa içerisinde; Bitcoin, Ethereum, Ripple ve daha fazlası için işlemler gerçekleştirebiliyorsunuz.

  Web Adres: VeBitcoin.com
  Ovis
  Şu an Aktif olarak sektöre yeni giriş yapan Türk Kripto Para Borsalarından biri olan Ovis, Bitcoin dışında alternatif altcoin imkanlarını müşterilerine yani Kripto Para kullanıcılarına sunmaktadır.

  Borsa içerisinde; Bitcoin ve daha fazlası için işlemler gerçekleştirebiliyorsunuz.

  Web Adres: Ovis.com.tr
  BıtTurk
  Şu an Aktif olarak sektöre yeni giriş yapan Türk Kripto Para borsalarından biri olarak yerini aldı.

  Borsa içerisinde; Bitcoin ve daha fazlası için işlemler gerçekleştirebiliyorsunuz.

  Web Adres: BitTurk.com
  Bitfeks
  Şu an Aktif olarak sektöre yeni giriş yapan Türk Kripto Para borsalarından biri olarak yerini aldı. Aylık 15.000 ve üzeri işlem adetine sahip olduğunu görebiliyoruz. Yeni bir borsa için fena bir rakam değil.

  Borsa içerisinde; Bitcoin, Litecoin, DigiByte ve Bitcoin Cash için işlemler gerçekleştirebiliyorsunuz.

  Web Adres: Bitfeks.com
  KoinMarketi
  Şu an Aktif olarak sektöre yeni giriş yapan Türk Kripto Para borsalarından biri olarak yerini aldı. Bitcoin dahil toplam 14 coin barındıran KoinMarketi dış arayüzden kontrol edildiğinde 24 saatlik işlem hacminin görünmemesi nedeniyle ne kadarlık bir işlem hacmine sahip olduğu bilgisini ne yazık ki veremiyorum.

  Borsa içerisinde; Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve daha fazlası için işlemler gerçekleştirebiliyorsunuz.

  Web Adres: Koinmarketi.com
  FinansNet
  Şu an Aktif olarak sektöre yeni giriş yapan Türk Kripto Para borsalarından biri olarak yerini aldı. Toplam 60 coin ile Kripto Para kullanıcılarına hizmet veriyor. Şahsi görüşüm FinansNet ilk açıldı duyurusunu yayınladığında "SSL" sertifikası olmayışı tedirgin etmişti diğer kullanıcılar gibi. Şuan kontrol ettiğimizde "SSL" sertifikasının alınmış olduğu görülüyor (SSL sertifikası en basit yıllık 11 dolar maliyeti olan ufak bir alan adı eklentisi)

  Borsa içerisinde; Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve daha fazlası için işlemler gerçekleştirebiliyorsunuz.

  Web Adres: FinansNet.com
  Piyasa
  Şu an Aktif olarak sektöre yeni giriş yapan Türk Kripto Para borsalarından biri olarak yerini aldı. Toplam 7 coin ile Kripto Para kullanıcılarına hizmet veriyor.

  Borsa içerisinde; Bitcoin, Bitcoin Gold, Bitcoin Cash, Ethereum ve daha fazlası için işlemler gerçekleştirebiliyorsunuz.

  Web Adres: Piyasa.net
  Sistemkoin
  Şu an Aktif olarak sektöre yeni giriş yapan Türk Kripto Para borsalarından biri olarak yerini aldı. Toplam 15 coin ile Kripto Para kullanıcılarına hizmet veriyor.

  Borsa içerisinde; Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve daha fazlası için işlemler gerçekleştirebiliyorsunuz.

  Web Adres: Sistemkoin.com
  TurkBitex FALİYET GÖSTERMİYOR
  Şu an Aktif olarak hizmet vermediği ve borsa içi işlem hacimlerin ve rakamların "0" sıfır olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca Twitter hesapları askıya alınıp kapatıldığını belirtelim. TurkBitex borsası yeni hizmete girmiş olup, kısa sürede hizmetini anladığımız kadarıyla sonlandırdığını ve bunla ilgili hiç bir medya ortamında açıklama olmadığını gördüm.

  Borsa içerisinde; İşlem gerçekleştiremiyorsunuz.

  Web Adres: TurkBitex.com
  Görsel Anlatım İnceleme: Türkiye'nin yeni Bitcoin Borsası, TurkBitex.com Açıldı [DETAYLI İNCELEME]  Bitkapital KAPANDI
  Şu an Aktif olarak hizmet vermediği ve sayfaya erişimin kapalı olduğunu biliyoruz. Proje olarak 2016 Nisan ayında kökleri atılan Bitkapital, 2016 Kasım ayından bu yana Bitshares Merkezsiz Borsası üzerinde Türk lirası geçit hizmeti vermiş ve herkesin kendi kripto parasını kendi cüzdanında tuttuğu, blokzinciri üzerinde olduğundan manipülasyon ve hilenin yapılamayacağı 'merkezsiz borsa' modelinin geçtiğimiz dönemlerde Resmi Duyuru ile mevcut bakiyelerin iadesi sonrası hizmetin sonlandırılacağı açıklanmıştı.

  Borsa içerisinde; İşlem gerçekleştiremiyorsunuz.

  Web Adres: Bitkapital.com

  Şimdilik, güncel olarak 14 tane aktif olarak görebileceğimiz Türkiye'de yer alan Kripto Para Borsalarını listelemiş olduk ( +2 tane açılıp faliyet göstermeyen). Bu listeyi güncel tutmak adına sizinde listeye yer almayıp faliyet gösteren yada açılacak Kripto Para Borsaları mevcut ise, yorum olarak eklenmesi için haber vermeniz yeterlidir.

  Umarım faydalı olmuştur. Kaynak belirtildiği süreçe farklı platformlarda paylaşım yapılmasın da sakınca yoktur...
  admin (05.Haziran.2018), babaconda (04.Ekim.2018), deryanur (06.Nisan.2018), furkanozkaya (06.Nisan.2018), geforcebravo (06.Nisan.2018), MBS (07.Nisan.2018) Bunu beğendi.
  Konu MBS tarafından (07.Nisan.2018 Saat 23:10 ) değiştirilmiştir.

 2. #2
  hakanyavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Süper Moderatör
  Kayıt
  27.Temmuz.2017
  Mesajlar
  254
  Yaş
  27
  Konular
  101
  Beğenmiş
  107
  Beğenilmiş
  55
    Blog Yazıları
  7
  @hakanyavuz

  Standart Cevap: Türkiye'de yer Alan Kripto Para Borsaların Tam Listesi ve Detay

  Güncelleme: 06.04.2018

  Finans A.Ş. için yapmış olduğum SSL yorumu için, tarafımıza düzeltme talebi gelerek olayın neyden dolayı kaynaklandığı aktarılmıştır.

  SSL sertifikası ile ilgili bahsetmiş olduğunuz konu o sırada DNS yönlendirmelerin yapılmasından kaynaklanmaktaydı. Şuan 11 dolar olarak bahsettiğiniz SSL'den ziyade EV SSL kullanmaktayız.

 3. #3
  pepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Çaylak Üye
  Kayıt
  08.Aralık.2017
  Mesajlar
  23
  Yaş
  29
  Konular
  8
  Beğenmiş
  6
  Beğenilmiş
  5
  @pepe

  Standart Cevap: Türkiye'de yer Alan Kripto Para Borsaların Tam Listesi ve Detay

  Teşekkürler Bilgi ve Paylaşım için @hakanyavuz üstat. Ekleme olarak sistemkoin.com mevcut bilginiz olsun

 4. #4
  hakanyavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Süper Moderatör
  Kayıt
  27.Temmuz.2017
  Mesajlar
  254
  Yaş
  27
  Konular
  101
  Beğenmiş
  107
  Beğenilmiş
  55
    Blog Yazıları
  7
  @hakanyavuz

  Standart Cevap: Türkiye'de yer Alan Kripto Para Borsaların Tam Listesi ve Detay

  Alıntı pepe Nickli Üyeden Alıntı
  Teşekkürler Bilgi ve Paylaşım için @hakanyavuz üstat. Ekleme olarak sistemkoin.com mevcut bilginiz olsun
  Teşekkürler güncelleme gerçekleşecektir.

 5. #5
  geforcebravo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Deneyimli Üye
  Kayıt
  31.Ağustos.2017
  Mesajlar
  52
  Yaş
  33
  Konular
  6
  Beğenmiş
  19
  Beğenilmiş
  8
  @geforcebravo

  Standart Cevap: Türkiye'de yer Alan Kripto Para Borsaların Tam Listesi ve Detay

  Teşekkürler Üstat @hakanyavuz ellerine sağlık

 6. #6
  sinsal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Çaylak Üye
  Kayıt
  31.Ağustos.2017
  Mesajlar
  32
  Yaş
  27
  Konular
  7
  Beğenmiş
  29
  Beğenilmiş
  5
    Blog Yazıları
  1
  @sinsal

  Standart Cevap: Türkiye'de yer Alan Kripto Para Borsaların Tam Listesi ve Detay

  içeriği güncellermisiniz sayın @admin

 7. #7
  hakanyavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Süper Moderatör
  Kayıt
  27.Temmuz.2017
  Mesajlar
  254
  Yaş
  27
  Konular
  101
  Beğenmiş
  107
  Beğenilmiş
  55
    Blog Yazıları
  7
  @hakanyavuz

  Standart Cevap: Türkiye'de yer Alan Kripto Para Borsaların Tam Listesi ve Detay

  Alıntı sinsal Nickli Üyeden Alıntı
  içeriği güncellermisiniz sayın @admin
  @sinsal üstat bir kontrol edip güncellemesini ben yapayım :)

 8. #8
  ssb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Çaylak Üye
  Kayıt
  29.Ağustos.2018
  Mesajlar
  1
  Yaş
  28
  Konular
  0
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  @ssb

  Standart Cevap: Türkiye'de yer Alan Kripto Para Borsaların Tam Listesi ve Detay

  Elinize sağlık Hakan Bey
  Listede benim kullandığım borsa olan bitlo yu görememdim eklerseniz sevinirim. Önceden adı binans olarak geçiyordu.

 9. #9
  kıvançyılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Deneyimli Üye
  Kayıt
  19.Haziran.2018
  Mesajlar
  48
  Yaş
  32
  Konular
  0
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  3
  @kıvançyılmaz

  Standart Cevap: Türkiye'de yer Alan Kripto Para Borsaların Tam Listesi ve Detay

  elinize sağlık hocam paylaşım için.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş