Web Servislerimiz

KRİPTO HABER

ICO TÜRKİYE LİSTELEME

admin@kriptoparahaber.com

Etiketlenen üyelerin listesi

Hepimiz Paper Wallet Kağıt Cüzdan hakkında bilgimiz var ama çoğumuz nasıl yapılacağı ve ne mantıkla olduğunu bilmese de tek bildiğimiz birşey var ki, Bitcoin BTC'lerimizi en güvenli saklayabilceğimiz bir yöntem olduğu konusunda hem fikiriz! Kısaca Paper Wallet Kağıt Cüzdan mantığını anlatırsak, Bitcoin yani BTC'lerinizi hiç bir dijital ortama ve bilgisayara bağlı olmadan, güvende tutabilceğiniz bir cüzdan. Bunu arka cebinizde sakladığınız reel cüzdanları ile eşdeğer olarak görebilirsiniz.

Bu konu 1383 kez görüntülendi 9 yorum aldı ...
Paper Wallet Kağıt Cüzdan Oluşturma [GÖRSEL ANLATIM] 3.00 1383 Reviews

Konuyu değerlendir: Paper Wallet Kağıt Cüzdan Oluşturma [GÖRSEL ANLATIM]

5 üzerinden 3.00 | Toplam: 1 kişi oyladı ve 1383 kez incelendi.

HakanKF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Konular
    111
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    7
    @HakanKF

Standart Paper Wallet Kağıt Cüzdan Oluşturma [GÖRSEL ANLATIM]

Hepimiz Paper Wallet Kağıt Cüzdan hakkında bilgimiz var ama çoğumuz nasıl yapılacağı ve ne mantıkla olduğunu bilmese de tek bildiğimiz birşey var ki, Bitcoin BTC'lerimizi en güvenli saklayabilceğimiz bir yöntem olduğu konusunda hem fikiriz!

Kısaca Paper Wallet Kağıt Cüzdan mantığını anlatırsak, Bitcoin yani BTC'lerinizi hiç bir dijital ortama ve bilgisayara bağlı olmadan, güvende tutabilceğiniz bir cüzdan. Bunu arka cebinizde sakladığınız reel cüzdanları ile eşdeğer olarak görebilirsiniz.

Espiris ise, Bitcoin yani BTC'lerinizi ispat edebilceğiniz ve onları gerçek kılan şey "Private Key" anahtarı. Bu anahtar aslında sizin herşeyiniz... İşte Paper Wallet Kağıt Cüzdan'da bu anahtarı saklıyoruz.

Peki oluşturma aşamasına gelir ve sizlerde bu cüzdan modelini kullanmak isterseniz şunu lütfen unutmayın! Paper Wallet Aktif olarak Al-Sat için kullanamaz, sadece varolan veya alacağınzı Bitcoin BTC'lerinizi buraya gönderip saklayalıp birikim yapabilirsiniz. Aklınıza direk peki kullanmak istersek tekrar ne yapmamız gerekiyor geliyor ise; o yöntemide sizlere daha önce açmış olduğumuz Bkz: Paper Wallet'de yer alan Private Keys Aktif etme ve Tekrar kullanma konuya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Şimdi gelelim Paper Wallet Kağıt Cüzdan oluşturmaya!

Bu Cüzdanın her zaman ki gibi, birçok yöntemi mevcut dijital ortamda.Soru şu ki, Güvenilir mi ? Bu soruya net bir cevap vermek doğru olmaz (evet-hayır) Lakin yine En çok kullanılan ve Güvenilir yöntemi yine sizlere detaylı olarak aktarım yapacağım.

İlk önce; Bkz: Bitcoin Paper Wallet Tıklayarak, siteye giriş yapıyoruz. Sonrasında aşağıda yer alan ekran görüntüsünde kare içerisinde görünen "Generate Keys - Print Paper Wallets" kısmına tıklayarak, Private Keys anahtar oluşturma bölümüne ulaşmış olacaz.

Gelen Ekran ile Private Keys özel anahtarımızı oluşturmaya başladı bile,Aşağıdaki ekran görüntüsünde yer aldığı gibi.Ekran Mouse imlecini hareket ettirdikce Sağ kenarda bulunan kutu içerisindeki "311" rakamı "0" olana kadar imleci hareket ettirmeye devam ettirip bittiğinde oluşturma işlemini tamamlamış olacaz.

Otomatik gelen Ekran aşağıdaki gibidir!

Buradan "Change your wallet's design, Language, or cryptocurrency here (Cüzdanınızın tasarımını, dilini veya şifreleme oranını şu şekilde değiştirin" yazan yerinin altında seçenekler ile Dil ve Kağıt Cüzdanınızın tasarımını seçebilirsiniz. (Türkçe dil seçeneği mevcut değil)

Tasarım ve Dil seçimi sonrası >> Üst tarafta yer alan "Print Front" sekmesine tıklayıp yazdırma işlemine geçebiliriz.

Karşınıza gelen ekran görüntüsünde gördüğünüz şekilde, Paper Wallet Kağıt Cüzdanınız hazır ve basma işlemini gerçekleştirebiliriz. Aynı ekranda yer alan, Sağ üst köşede yer alan "Print Wallet Front" sekmesine tıklayarak ilk olarak ön yüzünü basabilir, sonrasında arka yüzünü basabiliriz.

Genel olarak Paper Wallet Kağıt Cüzdan oluşturma ve dijital ortamdan baskıya nasıl aktarılır görmüş olduk. Sizlerin işini biraz daha kolaylaştırmak adına aşağıda vermiş olduğum VİDEO ile pratik olarak izleyebilir ve kolayca sizlerde yapabilirsiniz.

Bu Detaylı Anlatım ile birlikte, ilk bahsetmiş olduğumuz sakladığımız Paper Wallet Kağıt Cüzdanlarının sonrasında kullanımı ile ilgili konuyuda incelemeyi unutmayın. GerekliPaper Wallet'de yer alan Private Keys Aktif etme ve Tekrar kullanma konuya tıklayarak göz atabilirsiniz.
    Konu admin tarafından (18.Şubat.2018 Saat 21:52 ) değiştirilmiştir.

deryanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Editör
    Konular
    65
    Beğenmiş
    7
    Beğenilmiş
    7
    @deryanur

Standart Cvp: Paper Wallet Kağıt Cüzdan Oluşturma [GÖRSEL ANLATIM]

Kağıt Cüzdan ile Özel anahtar Private Keys daha anlaşılır net olmuş bu konudan sonra, ayrıca konu içerisindeki Paper Wallet oluşturma Videosu gayet açık ve net

hakanyavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Konular
    99
    Beğenmiş
    107
    Beğenilmiş
    53
      Blog Yazıları
    7
    @hakanyavuz

kriptopara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çaylak Üye
    Konular
    4
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    @kriptopara

inşallah bitcoin paper wallet kullanacak kadar bitcoinlerimizi olur )

sinsal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çaylak Üye
    Konular
    7
    Beğenmiş
    29
    Beğenilmiş
    5
      Blog Yazıları
    1
    @sinsal

Alıntı kriptopara Nickli Üyeden Alıntı
    inşallah bitcoin paper wallet kullanacak kadar bitcoinlerimizi olur :))
    inşallah

KaraBatak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çaylak Üye
    Konular
    0
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    @KaraBatak

Öncelikle merhaba arkadaşlar
    Bitcoin de yeni oldugum için kafama takılan bi kaç soru var yardımcı olursanız sevinirim
    Bitcoini blockchaini iyi kötü ögrendim ancak paper wallet ile ilgili kafama takılanlar

Başka bir yerde kagıt cüzdan açarken çevrimdışı bilgisayardan açmamızı istiyordu güvenlik açısından cüzdanın private keyini internet ortamında tutmamak için mantıken doğru ancak publıc keyi yani adresi benim kafama takılan nokta burası biz cüzdanı çevrimdışı açtıgımız için cüzdanın adresi nasıl oluyorda internet ortamındada açılıyor aynı adresi bi başkasınında açma yada kullanıyor olma şansı varmıdır.

hakanyavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Konular
    99
    Beğenmiş
    107
    Beğenilmiş
    53
      Blog Yazıları
    7
    @hakanyavuz

Alıntı KaraBatak Nickli Üyeden Alıntı
    Öncelikle merhaba arkadaşlar
    Bitcoin de yeni oldugum için kafama takılan bi kaç soru var yardımcı olursanız sevinirim
    Bitcoini blockchaini iyi kötü ögrendim ancak paper wallet ile ilgili kafama takılanlar

Başka bir yerde kagıt cüzdan açarken çevrimdışı bilgisayardan açmamızı istiyordu güvenlik açısından cüzdanın private keyini internet ortamında tutmamak için mantıken doğru ancak publıc keyi yani adresi benim kafama takılan nokta burası biz cüzdanı çevrimdışı açtıgımız için cüzdanın adresi nasıl oluyorda internet ortamındada açılıyor aynı adresi bi başkasınında açma yada kullanıyor olma şansı varmıdır.
    Merhaba Dostum;

Anladığım kadarı ile sorun şu olmalı ? Ben çevrimdışı ortamda Paper Wallet için Cüzdan oluşturuyorum. oluşturduğum cüzdan bana saklamam için asıl özel anahtar olan privatekey ile Bitcoin göndermem için adres verirken, çevrimiçi ortamlarda bu adrese nasıl BTC gönderebilirim veya bu adresi açma ve kullanma şansı varmı ?

Ksmen buna yakın birşey sordun sende hemen açıklık getireyim bildiğim kadarı ile;

Onlien cüzdan oluşturma platformları güvenlimi güvensizmi tartışılırken, normalde oluşturulan cüzdanlar anlık sana oluşturduğu wallet olup, saklanmıyor. (saklanmaması gerekiyor) ama o cüzdanı da kullanmanı sağlayan şey ise, blockchain teknolojisi oluyor.

Yani özet şu çıkabilir, bu tarz walletlerin oluşturulması gönderilmesi alınması vs vs , herşey blockchain teknolojisi sayesinde sağlanıyor. O yüzden şuan dünyadaki devrim niteliğinde olan bu teknoloji birçok büyük firmaların kullanmaya başladığı, kullanmak istediği bir yapı olması ile birlikte, Bankalarda bu teknolojiye geçiş yapmaya başladı. İleride hayatımın her alanında, internet ortamı olan herşey blockchain teknolojisi ile kullanmayı hayal etmek zor olmasa gerek.

HakanKF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Konular
    111
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    7
    @HakanKF

Publıc Key, internet ortamında paylaşmanın hiç bir sakıncası yoktur. Bu adres Bitcoin göndermek için kullanılır. Aynı bankalarda kullanılan IBAN numarası gibidir. Ayrıca oluşturulan her Publıc Key, bir başkasının oluşturma imkanı %0 sebebi Blockchain teknolojisi ile sağlanıyor bu. Aynı farklı bir banka müşterisinin IBAN numarası sizinle aynı olmayacağı gibi.

Private Key, özel anahtarınız özel olarak saklamanız gereken, kimseyle paylaşmamanız gereken bir anahtar türüdür. bu anahtar sizin kimliğiniz gibidir. Private Key elinizde olduğu sürece Bitcoinlerinizin sahibi daima siz olursunuz.

Paper Wallet için oluşturma yaparken, Private Key güvenliği ne derecede var veya yok tartışılır. İllegal bir siteden oluşturulan Paper Wallet ile oluşan Private Key, sitenin verilerinde saklanma ihtimalide olabilir. Bizim paylaşım yaptığımız paper wallet oluşturma sitesi şuan en güvenilecek siteler arasında... oluşturuldundan sonra size verilen Publıc Key, Private Key not alıp veya çıktısını alıp saklamasını yapıyorsunuz. Bu verileri internet ortamına döktüğünüz zaman tekrar kullanım için, bunu nasıl tanıyor diye sorarsan basit cevabı blockchain ile sağlanıyor. Herşey bu blockchain altyapısından kaynaklanan bir durum.

metafez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çaylak Üye
    Konular
    0
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    0
    @metafez

Standart Cevap: Paper Wallet Kağıt Cüzdan Oluşturma [GÖRSEL ANLATIM]

kağıt cüzdandaki parayı borsaya yada cüzdana geri nasıl göndereceğiz?

admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Administrator
    Konular
    64
    Beğenmiş
    170
    Beğenilmiş
    21
      Blog Yazıları
    10
    @admin

Standart Cevap: Paper Wallet Kağıt Cüzdan Oluşturma [GÖRSEL ANLATIM]

Alıntı metafez Nickli Üyeden Alıntı
    kağıt cüzdandaki parayı borsaya yada cüzdana geri nasıl göndereceğiz?
    Paper Wallet'de yer alan Private Keys Aktif etme ve Tekrar kullanma konuya göz atabilirsin.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)