Web Servislerimiz

KRİPTO HABER

ICO TÜRKİYE LİSTELEME

admin@kriptoparahaber.com

Etiketlenen üyelerin listesi

Paribu Teknoloji A.Ş. © 2015 yılında kurulmuş Türkiyede en çok işlem gören Bitcoin Kripto Para borsalarından biri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Paribu Borsası neden bu kadar tercih ediliyor diye soracak olursak, en büyük etken arayüz kullanımı oldukça basit olması! Buna istinade hiç bilmeyen bir Bitcoin kullanıcısı bile ilk adımını attığı zaman çok rahatlıkla borsa içeriğini kavrayarak, Al-Sat işlemlerini gerçekleştirebilir... Şimdi gelelim asıl konumuza; Paribu Bitcoin

Bu konu 3628 kez görüntülendi 13 yorum aldı ...
Paribu Türkiye Bitcoin Borsası Komisyon Ücreti ve Kullanımı 3.67 3628 Reviews

Konuyu değerlendir: Paribu Türkiye Bitcoin Borsası Komisyon Ücreti ve Kullanımı

5 üzerinden 3.67 | Toplam: 6 kişi oyladı ve 3628 kez incelendi.

HakanKF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Konular
    111
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    7
    @HakanKF

Standart Paribu Türkiye Bitcoin Borsası Komisyon Ücreti ve Kullanımı

Paribu Teknoloji A.Ş. © 2015 yılında kurulmuş Türkiyede en çok işlem gören Bitcoin Kripto Para borsalarından biri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Paribu Borsası neden bu kadar tercih ediliyor diye soracak olursak, en büyük etken arayüz kullanımı oldukça basit olması! Buna istinade hiç bilmeyen bir Bitcoin kullanıcısı bile ilk adımını attığı zaman çok rahatlıkla borsa içeriğini kavrayarak, Al-Sat işlemlerini gerçekleştirebilir...

Şimdi gelelim asıl konumuza; Paribu Bitcoin borsasında komisyon ücretleri son güncel haliyle nedir ?

30 günlük alış satış hacmi (TL) l Piyasa yapıcı(Maker) l Piyasa alıcı(Taker)
    0 – 50,000 %0.3 %0.4
    50,000 – 250,000 %0.25 %0.35
    250,000 – 500,000 %0.2 %0.3
    500,000+ %0.15 %0.25
    Fiyatlara KDV dahildir.

Evet tabloda gerekli komisyon ücretlerini gördüğümüze göre, gelelim Taker ve Maker yani Piyasa yapıcı ve Piyasa alıcı kavramını biraz açalım!

Piyasa Yapıcı Emirler (Maker): Emir girişi yapıldığında satış emirleri için en iyi alıştan yüksek, alış emirleri için ise en iyi satıştan düşük fiyattan girilen emirlerdir.

Piyasa Alıcı Emirler (Taker): Emir girişi yapıldığında satış emirleri için en iyi alış ile eşit ya da daha düşük, alış emirleri için ise en iyi satış ile eşit ya da daha yüksek fiyattan girilen emirlerdir. Emir tablosu üzerinde gösterilen bilgiler anlık değişebilmektedir. Bu sebeple emirlerin piyasa yapıcı ya da alıcı olarak değerlendirilmesi arayüzde görüntülenenden farklı şekilde gerçekleşebilir. Kolay Alış Satış sayfasından yapılan işlemlere her zaman piyasa alıcı komisyon oranları uygulanır.

Onaysız Hesaplar için Maker ve Taker komisyon oranları %0.5 olarak uygulanmaktadır.

Onaysız Hesaplardan bahsetmişken bildiğiniz üzere, Kripto Para sektöründe KYC sistemi uygulanmaktadır, Türkçesi kimlik doğrulama diyebilir farklı yöntemlerle. Türkiyede KYC yasası olmadığı için, Standart Kimlik ibrazı yaparak yani kimlik bilgilerimizin ÖN ve ARKA yüzlerinin gerek tarayıcıdan veya fotoğraf makinası (cep telefonu) ile Ana Menüde yer alan Hesap Ayarları >>Hesap Durumu>>kısmından yükleme butonu mevcut olup buraya yükleme işlemini yapabilirsiniz. Aşağıdaki Görsel sizlere yardımcı olacaktır.

Kimlik doğrulama işlemi gün içerisinde PARİBU Teknoloji A.Ş. tarafından otomatik kontrol edilip onaylama işlemi yapılır. Sizin ekstra tekrar bildirim veya mail atamanıza gerek yoktur.

Konu arası geçiş yapmadan Kimlik doğrulamayı anlattık ama öncelikle basit dil ve görsel anlatım ile Üye olma>>Üye girişi>>Arayüz tanıma

Üye olma ve Üye giriş kısmı için görsel kullanmaya gerek yok, direk PARİBU adresine erişim sağlayıp Sağ üst köşede yer alan Hesap Oluştur kısmından gerekli bilgileri doldurup, kaydı tamamlıyoruz! Üye giriş için; Telefon numarası ve şifre girdikden sonra telefonuna gelen SMS kodu ile giriş sağlayabiliyorsunuz.

Giriş yaptıkdan sonra PARİBU Ana sayfa görsel anlatım ile kısaca gerekli yerleri özetleyelim.

Gerekli incelemeyi yaptığınıza göre, söyleyeceğim tek şey kaldı sizlere !!! Bol BTC'li günler dilemek
    hakanyavuz (15.Mart.2018) Bunu beğendi.
    Konu hakanyavuz tarafından (2 Hafta önce Saat 02:40 ) değiştirilmiştir.

mesut2222 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çaylak Üye
    Konular
    0
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    @mesut2222

Standart RE: Paribu Türkiye Bitcoin Borsası Komisyon Ücreti ve Kullanımı

Paribuda komisyon ücreti nasıl hesaplanıyor?

HakanKF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Konular
    111
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    7
    @HakanKF

Standart Cvp: Paribu Türkiye Bitcoin Borsası Komisyon Ücreti ve Kullanımı

Alıntı mesut2222 Nickli Üyeden Alıntı
    Paribuda komisyon ücreti nasıl hesaplanıyor?
    Borsalarda 3 türlü komisyon para kesme durumu vardır.

1-) Borsada tutuğun TL veya Dolar bakiyeni, kendi kişisel banka hesabına aktarım talebinde bulunduğun zaman, ufak bir miktar kesinti yapılıyor. ( Paribu için 3 TL )

2-) Borsada tuttuğun Bitcoin veya diğer herhangi bir altcoin miktarını, farklı bir wallet hesabına gönderim yapılırken alınan Fee ücreti mevcuttur. Fee ücretleri ile ilgili daha önce forumda konu olarak açılan Bitcoin madenci komisyonu ve Fee başlığına göz atabilirsin.

3-) Alış ve Satış işlemlerinde uygulanan komisyon ücretleri. Her borsanın kendi belirlediği komisyon ücretleri mevcuttur. O komisyon oranlarına göre senin yaptığın işlem miktarına göre % olarak hesaplanıp, kullanıcı tarafından kesinti yapılır. ( Paribu için %0.15 ile %0.5 arası değişmektedir )

hakanyavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Konular
    99
    Beğenmiş
    107
    Beğenilmiş
    53
      Blog Yazıları
    7
    @hakanyavuz

Standart Cevap: Paribu Türkiye Bitcoin Borsası Komisyon Ücreti ve Kullanımı

Komisyon oranları güncel olup, diğer borsaların komisyon oranlarını listelediğimi "Bitcoin Türk Borsalarının Listesi ve Komisyon Oranları" konumuza göz atabilirsiniz.

Bekoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çaylak Üye
    Konular
    0
    Beğenmiş
    7
    Beğenilmiş
    4
    @Bekoray

Merhaba buraya forum mesaj bölümünden hakanyavuz'un yönlendirmesi üzerine geldim. Benim telefonumda electrum uygulamasında bir bitcoin cüzdanım mevcut ve telefonumda bitcoin mining yapmak için telegram uygulaması mevcut. Telegramdan bitcoini kazandıktan sonra cüzdanıma bitcoini göndereceğim ve oradan tlye dönüştürmek için bitcoini paribuya atmam lazım galiba.
    Paribuya bitcoini mi nasıl atarım?
    Atarken komisyon alırlar mı?
    Kesilmeye uğrar mı?
    Paribu mobilden kullanılabilir mi yoksa sadece pc mi?(pc yok bende)
    Nüfus cüzdanımızın fotoğrafını atarak onlara güvenebilir miyiz?
    18 yaşından küçükler kullanabilir mi?
    Bitcoini Telegramdan direk Paribuya atabilir miyim?
    Cevaplarsanız sevinirim

Süper Moderatör
    Konular
    99
    Beğenmiş
    107
    Beğenilmiş
    53
      Blog Yazıları
    7
    @hakanyavuz

Paribuya bitcoini mi nasıl atarım?
    Cevap: Paribu hesabına girip, BTC İşlemlerine girdiğinde 2 seçenek var bir gönderme bir alma (Adres yazan veya yeni adres oluştur diyip çıkan BTC adresini kullanarak Gönderim yapmak istediğin Electrum cüzdanından bitcoin gönderme kısmında cüzdanını girerek gönderim yapabilirsin)

Atarken komisyon alırlar mı?
    0.0005 "fee" ücreti kesilir her daim, bu ücret transferini onaylanması için madencilerin aldığı komisyon ücretidir.

Kesilmeye uğrar mı?
    Yukarıdaki ile aynı cevap

Paribu mobilden kullanılabilir mi yoksa sadece pc mi?(pc yok bende)
    Mobil uygulaması yok ama sitenin mobil uyumluluğu olduğu için telefonun internet tarayıcısından paribu adresine giriş yapıp kullanım yapabilirsin.

Nüfus cüzdanımızın fotoğrafını atarak onlara güvenebilir miyiz?
    Kimlik ibrazı, yabancı borsalar için KYC ve AML yasaları için ve hesabın teyit edilmesi için isterler.Güven kısmı için mecbur güveniceksin bunu kötü olarak algılama

18 yaşından küçükler kullanabilir mi?
    Kimlik ibrazında 18 yaş altı ise problem çıkabilir

Bitcoini Telegramdan direk Paribuya atabilir miyim?
    Kullanmış olduğun program ne şekilde bilgim yok, ama bir cüzdan numarasını yazmanı istiyorlar ise, Paribudaki Bitcoin cüzdan numaranı yaz direk oraya gitsin BTC'ler

Çaylak Üye
    Konular
    0
    Beğenmiş
    7
    Beğenilmiş
    4
    @Bekoray

Telegram uygulamasında bitcoini bana göndermeleri için benden bir cüzdan numarası istiyorlar.

Kimlik ibrazı yapmazsam onaysız hesap olursam onaylı hesapta olan ne gibi şeylerden yararlanamamış olacağım?

Paribuya, bitcoinimi, electrum cüzdanımı olaya hiç katmadan direk yollayabiliyorum galiba anladığım kadarıyla, doğru mu anlamışım?

Paribuya bitcoini atarken bitcoin kesiliyor mu?

Paribumda mesela 0,005 bitcoinim var bu bitcoinimi türk lirasına hemen çevirebiliyor muyum? Ve bitcoin o sırada 10000 dolar ise bana gelen para 50 dolar oluyor ama bunun 0,0005 i kesildiği için 45dolar elime geçiyor doğru mu anlamışım?

Paribuda bana bir cüzdan numarası veriyor mu telefon numaramla kayıt olunca? (telegrama bir cüzdan numarası girmem için lazım)

Süper Moderatör
    Konular
    99
    Beğenmiş
    107
    Beğenilmiş
    53
      Blog Yazıları
    7
    @hakanyavuz

Telegram uygulamasında bitcoini bana göndermeleri için benden bir cüzdan numarası istiyorlar.
    girmen gereken cüzdan numarasını Paribu hesabındaki sana verilen cüzdan numarasını girmen yeterli

Kimlik ibrazı yapmazsam onaysız hesap olursam onaylı hesapta olan ne gibi şeylerden yararlanamamış olacağım?
    Günlük çekim limitine takılırsın, büyük rakamlar ile oynmayacaksan eğer problem değil

Paribuya, bitcoinimi, electrum cüzdanımı olaya hiç katmadan direk yollayabiliyorum galiba anladığım kadarıyla, doğru mu anlamışım?
    Electrum cüzdanını kullanmana gerek yok, direk paribu kullan yeter

Paribuya bitcoini atarken bitcoin kesiliyor mu?
    dediğim madenci komisyonu otomatik kesilir "Fee" bu tüm bitcoin gönderim yerleri için geçerli, bu ücreti ödemediğin takdirde, Transfer ettiğin bitcoinler onaylanmaz veya çok çok geç onaylanacağı için, bitcoinleri bu süreçte kullanamazsın. Ayrıca "Fee ücreti ödeme tüm borsalarda zorunludur.

Paribumda mesela 0,005 bitcoinim var bu bitcoinimi türk lirasına hemen çevirebiliyor muyum? Ve bitcoin o sırada 10000 dolar ise bana gelen para 50 dolar oluyor ama bunun 0,0005 i kesildiği için 45dolar elime geçiyor doğru mu anlamışım?
    Hesaplaman doğru, ayrıca TL'ye hemen çevirebilirsin sattığın takdirde, banka hesabına çekmen için talimat verdiğin takdirde mesai saatleri içerisinde hafta içi yarım saat ile 1 saat arasında en fazla eline geçmiş olur

Paribuda bana bir cüzdan numarası veriyor mu telefon numaramla kayıt olunca? (telegrama bir cüzdan numarası girmem için lazım)
    Bahsettiğim gibi önceki yorumda :) veriyor BTC işlemlerinden girdinde görürsün

Çaylak Üye
    Konular
    0
    Beğenmiş
    7
    Beğenilmiş
    4
    @Bekoray

Teşekkürler elinize sağlık beni bilgilendirdiğiniz için

Son bir sorum var şimdi dedim ya paribuya atarken para kesiliyor mu diye sizde fee ücreti kesiliyor dediniz çekerkende kesiliyor, yani benim telegram uygulamasında 0,002 bitcoinim olsa onu paribuya atıp türk lirasını çevirip çekene kadar o 0,001 bitcoine mi düşüyo

Süper Moderatör
    Konular
    99
    Beğenmiş
    107
    Beğenilmiş
    53
      Blog Yazıları
    7
    @hakanyavuz

Alıntı Bekoray Nickli Üyeden Alıntı
    Teşekkürler elinize sağlık beni bilgilendirdiğiniz için

Son bir sorum var şimdi dedim ya paribuya atarken para kesiliyor mu diye sizde fee ücreti kesiliyor dediniz çekerkende kesiliyor, yani benim telegram uygulamasında 0,002 bitcoinim olsa onu paribuya atıp türk lirasını çevirip çekene kadar o 0,001 bitcoine mi düşüyo
    Kullandığın mining altyapısı nedir bilmiyorum ama bitcoin gönderirken fee ücreti kesilir, telegramdan gönderirken paribu adresine kesilir veya kesilmez kullanmadığım için bilmiyorum ama kesilmesi lazım %99 ayrıca paribudan TL'ye çevirip banka hesabınıza parayı çekerken yanlış hatırlamıyor isem 4 TL veya 5 TL paribu tarafından bir kesinti yapılıyor ekstra.

Çaylak Üye
    Konular
    0
    Beğenmiş
    7
    Beğenilmiş
    4
    @Bekoray

Şimdi bir hesap yapacağım doğru mu anlamışım cevaplar mısınız,
    Şimdi diyelim benim mining yaptığım telegram uygulamamda 1.000.000 satoshi (0,010 btc) var ve ben bunu paribuya atıyorum ve attığımda 0,0995 btc olarak paribu hesabımda görünecek, buraya kadar doğruysa cevap verirken kendini yorma sadece '' 1. Doğru '' demen yeterli.
    Sonra bu 0,0995 bitcoin 390 tl yapıyor diyelim ben bunu çevirdim tlye diyelim bu 390 tlyi banka veya kredi kartıma atarken 3-5 lirasını kesiyorlar ve bana 385 tl geliyor bu hesapta doğruysa'' 2. Doğru'' demen yeterli

Süper Moderatör
    Konular
    99
    Beğenmiş
    107
    Beğenilmiş
    53
      Blog Yazıları
    7
    @hakanyavuz

2'side doğru :)

Çaylak Üye
    Konular
    0
    Beğenmiş
    7
    Beğenilmiş
    4
    @Bekoray

Paribu güvenilir mi TC kimlik numaramızı seri numaramızı veriyoruz

Süper Moderatör
    Konular
    99
    Beğenmiş
    107
    Beğenilmiş
    53
      Blog Yazıları
    7
    @hakanyavuz

@Bekoray merhaba üstat, Türkiye borsalarında yer alan Paribu.com Şu an en yüksek hacimlere sahip borsaların başında geliyor. Şahsi olarak güvenebilirsiniz. Kimlik ibrazı tüm borsa ve benzeri kuruluşlarda aynı uygulama geçerli olduğunu eklemek isterim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)